חופשה שתחזיר לכם את הבריאות

ניווט מהיר במאמר

הרבה מאד אנשים כיום יודעים טוב מאד על הקשר ההדוק שיש בין הגוף והנפש ומבינים את הצורך האמיתי שיש בחופשות ובשבירת השגרה. לא בכדי תמיד היציאה לחופשה נמצאת איפשהו בתודעה, שכן אם לא מתארגנים או מתכוננים מראש לא תמיד מצליחים לקבוע בדיוק את מה שרוצים ומכיוון שלחופשה יש גם לא מעט מטרות בפני עצמה – הרי שחשוב לדאוג שהיא תהיה לא פחות ממושלמת. מי שהשגרה שלו עמוסה, לחוצה ומלאה במשימות יודע כמה חשוב לו להקפיד על יציאה לחופשה שבה יוכל למלא את המצברים, לתת לגוף ולנפש לנוח וכמובן שאם הוא עבר תקופה לא קלה ממילא הרי שידוע שהחופשה תחזיר לו את הבריאות הנפשית והמנטלית והיא חשובה לא פחות מהבריאות הפיזית.

 

הקשר בין כל סוגי הבריאות

עד לפני כמה וכמה שנים כאשר דיברו על בריאות הכוונה הייתה תמיד לבריאות הפיזית, כלומר לשלמותו המוחלטת של הגוף – מחלות, פציעות או פגיעות בגוף. כיום המצב שונה. כיום ידוע שמכיוון שהגוף והנפש חד הם והם תומכים זה בזה ואי אפשר כמעט שיתקיים האחד ללא האחר – הרי שיש כמה סוגים של בריאות וצריך לדאוג שכל הסוגים תמיד יהיו תקינים ובמצב לא פחות ממעולה. היציאה לחופשה עושה בדיוק את זה – מפחיתה עומס ולחץ של מקום העבודה, הקריירה או המשפחה, בזכותה עוזבים את המקום השגרתי שרגילים אליו ונוסעים למקום אחר וכל זה מאפשר לנשום, לראות נופים או מראות חדשים ומגוונים, להניח בצד את כל מה שבדרך כלל מלחיץ או גורם לעומס אישי וכמובן שבחופשה יש הרבה מאד הנאה. זה בדיוק מה שמתאים על מנת להשיב את הבריאות על כנה.

 

כשהבריאות הפנימית מסייעת לשיפור הבריאות החיצונית

כאמור, כיום ידוע וברור מעל לכל ספק הקשר ההדוק בין הבריאות הפיזית לבריאות הנפשית. חופשה תורמת מאד לבריאות הנפשית, הרגשית והמנטלית ומכאן שהיא גם תורמת להעלאת מצב הרוח ולשיפור התחושה הכללית של הגוף מבחינה פיזית. כל אחד יודע מתי הוא צריך לעזוב הכל ולצאת לחופשה וזה ידוע שבחופשה מטעינים את המצברים ולאחריה יהיה הרבה יותר קל להמשיך הלאה. לכל אדם מתאים סוג אחר של חופשה ולכן כל אחד יחליט עבור עצמו איך הוא דואג לבריאות שלו – הפנימית והחיצונית כאחד. גם מי שסובל ממצב בריאותי בעייתי או חלילה ממחלה אמיתית עם תסמינים – יודע שחופשה יכולה לגרום לו לתחושה טובה ולהתעלות הרוח – מה שבתורו יעזור לו מאד להמשיך ולהתמודד עם מה שהמחלה מביאה איתה ולהצליח להתגבר על התסמינים.

 

 

לתכנן חופשה שתחזיר לכם את הבריאות– זה חלק מההתרגשות!

יש מי שברגע שהוא חוזר מחופשה הוא מיד מתחיל לתכנן את החופשה הבאה. ללא ספק מדובר במחשבה כדאית ונכונה שגורמת לכך שיהיה למה לצפות. ברגע שיודעים שיש חופשה על פרק קל יותר להמשיך בשגרה ולספור לאחור את הימים עד שתגיע החופשה המיוחלת. עצם ההתרגשות הזאת יש בה כדי להעלות את המורל ומצב הרוח וכך הבריאות הנפשית נשארת שלמה וטובה גם אם ממשיכים בשגרה כרגיל. זו גדולתה של חופשה שיודעים שכדאי מאד לחכות ולצפות לה וכל אחד יודע איזה סוג של חופשה הוא צריך על מנת לבנות את הבריאות הפיזית, הנפשית והמנטלית כאחד. ברגע שמתכוננים ויש למה לצפות – הרבה יותר קל ונוח להתמודד עם הלחצים והעומסים שמביאה איתה שגרת היומיום מרובת המשימות של כל אחד ואחת.

WhatsApp
Facebook
Twitter

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

100 ש"ח

ויש לך כתבה עם קישור לאתר שלך