רק היום! מכירות פומביות של ענתיקות בישראל

ניווט מהיר במאמר

מעצבי ומעצבות פנים, אדריכלים, אמנים ואספנים רבים מביעים עניין במכירה של ענתיקות בישראל. יש כל מיני דרכים לרכוש ענתיקות בישראל: ברשת האינטרנט, בשווקים, חנויות המתמחות במכירת עתיקות וענתיקות.
אחת הדרכים הפופולאריות היא במכירות פומביות. מכירה פומבית היא, למעשה, שם לקנייה ומכירה של מוצרים. כך, בעצם, ניתן לקבוע את ערך המוצר או הפריט. כבר בשנת 500 לפני הספירה קיימות עדויות שהתבצעו מכירות פומביות.

יש סוגים שונים של מכירות פומביות, כמו מכירה אנגלית – בה המשתתפים מציעים מגוון של הצעות קנייה באופן פומבי והיא מסתיימת שאין יותר הצעות. מכירה נוספת נקראת מכירה סינית – המתקיימת ממש כמו הגרלה. יש מכירה הולנדית – המתחילה בהצעה הגבוהה ביותר והזוכה במכירה משלם את המחיר הכי נמוך שהכריזו במכירה.
ישנן גם מכירות בהן כולם חייבים לשלם סכום כסף מסוים, מכירות בהצעות חתומות ועוד.
למעשה, מדובר בשיטת סחר הוגנת ולרוב המוצרים הנמכרים כיום הם נדירים ובלתי ניתנים להשגה.

ענתיקות בישראל

איך מגיעים למכירות פומביות של ענתיקות בישראל?

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, יש שתי דרכים עיקריות שבאמצעותן ניתן לבצע רכישת ענתיקה כזו או אחרת. הדרך הראשונה היא לקחת חלק במכירות דיגיטליות ברשת האינטרנט באתרים כמו פורטלים העוסקים באספנות ועתיקות, חנויות דיגיטליות בהן מבצעים מכירות אונליין ואפילו דרך קבוצות ברשתות חברתיות העוסקות בנושא. באותם מקומות גם מתפרסמים הרבה פעמים מועדים לגבי מכירות אליהן ניתן להגיע פיזית ברחבי הארץ. כמובן שניתן לרכוש ענתיקות גם מבלי להיות נוכחים במכירה, למשל – דרך סוחרי ענתיקות, אשר רוכשים את המוצרים ממפני דירות ומוכרי ירושות, חנויות מיוחדות ועוד.

מה ניתן לרכוש במכירות של ענתיקות בישראל?

המכירות מציעות מגוון עצום של פריטי אספנות וענתיקות: שטיחים שיוצרו בעבודת יד, רהיטים, תמונות, מטבעות, שטרות, בולים, ספרים, ספרי קודש, מוצרי יודאיקה, מכתבים נדירים, מוצרי פיסול וקרמיקה, תכשיטים, שעונים, אביזרי עיצוב, פורצלנים, פרטי נוי ועוד.

כיצד עובדת מכירה פומבית?

ובכן, בין אם בחרתם להצטרף למכירה אונליין ובין אם החלטתם לגשת פיזית, המכירה עובדת על פי קונספט של המרבה במחיר. כלומר, מציעים על הפריט הנמכר מחיר התחלתי למכירה. לאחר שהוצע המחיר ההתחלתי, כל מי שמשתתף במכירה הפומבית ומעוניין בפריט הזה יכול להציע מחיר גבוה ממנו. בסופו של דבר, הפריט נמכר במרבה במחיר.
השיטה עובדת בדיוק באותו אופן גם ברשת, אולם במכירה אונליין לרוב תצטרכו לבצע מעין הרשמה ראשונית למערכת, לקבל סיסמה ושם משתמש, להיכנס לתוך המכירה באתר – ואז להגיש את ההצעות הרלוונטיות לפריטים בהם אתם מעוניינים בזמן אמת.

מדוע אנשים רוכשים ענתיקות?

לרכישת ענתיקות יש כמה סיבות מגוונות:

  • עם השנים הערך של ענתיקות מסוימות עולה – יש ענתיקות שככל שהזמן עובר, הערך שלהן עולה. לכן, המחשבה המובילה את הרוכש היא אולי לנסות למכור את הענתיקה בעתיד, בערך גבוה יותר. כך, למעשה, יוכל להרוויח עליה כסף.
  • עיצוב הבית או המשרד – ענתיקות תורמות רבות לעיצוב הבית והמשרד. לדוגמה, ניתן לתלות שעון קיר עתיק על הקיר, תמונה או ציור מרשים, לשלב רהיט כזה או אחרת, מנורה מיוחדת ועוד.
  • אופנה – ככל שהזמן עובר, עוד ועוד פריטים חוזרים לאופנה ונחשבים כוינטג'. תכשיטים, סיכות מיוחדות, שעוני יד וכו' יכולים לשדרג את המראה שלנו ולהפוך אותו למיוחד ויוצא דופן.
  • תחביב – איסוף ענתיקות הוא תחביב לכל דבר. יש המוצאים בכך הנאה רבה ומשהו נחמד לעסוק בו.

לסיכום, בין אם אתם חובבי ענתיקות ובין אם סתם מתעניינים ברכישת פריט ספציפי, מכירות פומביות בהחלט יכולות להיות אופציה חביבה עבורכם. מאידך, אם אתם עצמכם מעוניינים להפיק מכירה פומבית, כדאי להיעזר בשירותיהן של חברות הפקה, אשר יוכלו לסייע להרים אירוע שכזה.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

100 ש"ח

ויש לך כתבה עם קישור לאתר שלך