הוצאות מחייה יומיומיות בחו“ל

ניווט מהיר במאמר

שאנחנו מחליטים לצאת לחופשה בחו“ל ומנסים לחשוב על יעד מתאים, להחליט על כמות הימים, תאריכים, לתכנן תקציב לטיול לא פעם עולות שאלות כמו כסף נרצה להוציא על כרטיסי הטיסה ועל המלון, מה כוללות הוצאות מחייה יומיומיות בחו“ל בהתאם למקום אליו ניסע ועוד כל מיני שאלות שהן די מהותיות בסך הכל. למעשה, לאותן עלויות יש חשיבות בתכנון התקציב והן תלויות ברוב המקרים ביעד אליו ניסע, שכן יש מקומות בעולם הנחשבים ליקרים יותר לעומת יעדים יותר זולים. כמובן שדבר נוסף קשור לרמת החיים אותה אנחנו מסגלים לעצמנו בחו“ל ועד כמה אנחנו רוצים/יכולים ”להתפנק“. אז הנה כמה מההוצאות שיעזרו לכם לתכנן את החופשה הבאה שלכם.

 

אוכל לינה ובין לבין

העלות המרכזית קשור למלון בו נישן. אם יש לכם קרובי משפחה או חברים שאתם יכולים ללון אצלם, לפחות לחלק מהימים, כמובן שתוזילו משמעותית את העלויות, אך אם לא, המחירים משתנים כאמור בהתאם ליעד והעונה בשנה. לרוב מדובר בעלות ממוצעת של בין 100-150 דולר/יורו לאדם בחדר זוגי. העלות השניה המרכזית היא האוכל. אם תאכלו שלוש פעמים ביום במסעדות, כמובן שהעלות תהיה גבוהה, אך אם תסגלו לעצמכם ”הרגלי הישרדות“, תתפשרו על כריך טעים, סלט, ארוחת סושי מהסופר ושאר דברים זמינים, לפחות פעם ביותר תוכלו להוזיל משמעותית את העלות הכוללת. במידה ואתם מעשנים, ניירות גלגול כמו פיי פיי, סיגריות או סיגריות חד פעמיות זולים יותר משמעותית בהשוואה לארץ ברוב המקומות.

 

מה לגבי אטרקציות הופעות ושופינג?

כמובן שכל מוזיאון, כל אטרקציה תיירותית וכל קניה בחנות מוסיפים כסף לעלות היומית שלנו בחו“ל. כמובן שאם אתם טסים בעונת SALE תוכלו להוזיל עלויות משמעותית, אבל זה מאוד משתנה בין עיר לעיר, בין מקום למקום. ככל שהטיול שלכם יהיה ארוך יותר, התקציב כמובן צריך לגדול. בעיקרון החישוב הוא כזה:

  • העלות הממוצעת לאדם ליום במזרח אירופה בערים כמו בודפשט, בוקרשט וורשה כולל אוכל, לא כולל לינה נעה בין 80-100 יורו ליום.
  • העלות הממוצעת לאדם ליום בשאר אירופה בערים כמו לונדון, רומא, פריז וברצלונה כולל אוכל, לא כולל לינה נעה בין 120-150 יורו ליום.
  • העלות הממוצע לאדם ליום בארצות הברית כולל אוכל לא כולל לינה נעה בין 90-120 דולר ליום.

 

רוצים להוזיל עלויות בחו“ל? הנה כמה טיפים

קודם כל, נסו להזמין את כרטיסי הטיסה כמה שיותר זמן מראש, ככה תוכלו להנות ממחירים נוחים וזולים משמעותית בהשוואה לאם תזמינו ברגע האחרון. כך גם לגבי ההזמנה של המלון. אם אתם מוכנים להתפשר, תוכלו להשכיר דירה במקום לישון במלון ואז גם לבשל לעצמכם ארוחות וגם להוזיל עלויות. בנוסף, אם אתם יודעים לאיזה אטרקציות ובילויים תיירותיים אתם רוצים ללכת, שווה להזמין כרטיסים באינטרנט מראש וכך גם לשריין לעצמכם מקום, אך גם להוזיל את העלות.

 

מבחינת אוכל, כן כדאי לאמץ את הטיפ שכבר כתבנו, לבחור כמה מסעדות טובות ואת שאר הזמן להעביר עם אוכל מקומי זמין, נגיש שהוא גם טעים וגם ייצר עבורכם ערך קולינרי מוסף לטיול. בהיבט של הקניות, שווה להשקיע חצי יום בנסיעה לאאוטלט, במידה ויש כזה באזור, גם אם זה מצריך נסיעה של בין שעה לשעתיים, כך תוכלו להוזיל את העלות הכוללת של הקניות שלכם בצורה מאוד משמעותית וגם להנות בזמן חופשה מרגיעה ללא דאגה מתמדת לקניית מתנות. אם הילדים שלכם מחכים למתנות וסביר להניח שכן, הסתפקו במשהו קטן לכל אחד, הם יעריכו את הכוונה ולא את גודל המתנה או עד כמה היא יקרה.

WhatsApp
Facebook
Twitter

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

100 ש"ח

ויש לך כתבה עם קישור לאתר שלך