משחק בהוראה – כיצד הדבר יכול לסייע בלימודים?

ניווט מהיר במאמר

 הוראה, הוא תחום מורכב ולא פשוט בכלל. האתגר שטמון במקצוע ההוראה, הוא לא אתגר שנוגע רק להעברת התוכן הלימודי, אלא לדרך ולצורה שבה מעבירים את התוכן הלימודים. אם תשאלו תלמידים רבים, האחרונים יעידו על כך שהדרך שבה התוכן מועבר, הוא לא פחות חשוב משום דבר אחר, ויש לו השפעה גדולה על הדרך שבה החומר הלימודי נתפס במוח שלהם. אחת הדרכים הנהדרות להעברת תוכן לימודי, זה באמצעות משחק בהוראה. משחקים, יכולים להפוך לימוד קשוח לדבר חביב למדי, אשר נקלט במוחם של תלמידים (בעיקר הצעירים שביניהם) בצורה טובה הרבה יותר.

משחקים כדי ללמוד

כאשר מעלים את המושג משחק, סביר להניח שהקונוטציה של לימודים, פחות תעלה במוח של מרב האנשים. אולם, מחקרים רבים מראים כי יש קשר ישיר בין משחקים, לבין היכולות של המוח שלנו לקלוט מידע חדש, כלומר חומר לימודי חדש שעלינו ללמוד. מחקר חדש שבוצע באוניברסיטה מובילה בארצות הברית, הצביע על כך שתלמידים שהשתמשו בטכניקות של משחק בהוראה, הם תלמידים שהוציאו במבחנים ציונים יותר גבוהים מאלה שלא. כיום, ישנם טכניקות חדשניות לביצוע משחק בהוראה, זאת לדוגמת – משקפי מציאות מדומה, בהם עושים שימוש בבתי ספר ואוניברסיטאות רבים ומובילים בעולם.

עדיין לא מאמינים? נסו לשלב משחק בהוראה אצלכם בכיתה

אז נכון, משחק בהוראה נשמע לעתים קצת תלוש מהמציאות, אולם, מדובר על דבר אמיתי של ממש, דבר שיכול לעשות פלאים לעולמות ההוראה. אנחנו מציעים לכם להתחיל ולשלב בהדרגתיות משחק בהוראה. גם עבור מורים אשר מעבירים את החומר הלימודי, וגם עבור התלמידים, השילוב של משחק בהוראה לראשונה בחיים יכול להיות מוזר, ולכן, יש לשלב בהדרגתיות משחק בהוראה בשיעורים ובכיתות שלכם.

 

איך משלבים משחקים גם בחינוך הביתי?

ילדים אוהבים משחקים וזה לא משנה באיזה גיל אנחנו מנסים להעביר להם מסרים או מידע. למעשה, כמעט כל דבר אפשר להפוך למשחק, בין אם זה להגיע לחדר האמבטיה להתקלח בסוף כל יום, בין אם אנחנו מדברים על הכנה של שיעורי בית ליום שלמחרת. ברגע שאנחנו עושים את הדברים בצורה של משחק או משלבים חוש הומור, הילדים שלנו ירצו לשתף איתנו פעולה מרצונם החופשי, ולא כי אנחנו מכריחים אותם, לא כי אנחנו לא סומכים עליהם. בנוסף, כדאי לשלב גם בתוך הבית שלכם זמן איכות באמצעות משחקי קופסא שמלמדים את הילדים שלנו המון דברים. הם מלמדים אותם איך להפסיד ואיך לנצח בכבוד, הם מלמדים אותם מיומנויות על החיים כמו למשל מעולמות של משחקים דוגמת משחק המונופול ודרך המשחקים אנחנו בעצם למעשה יכולים להעביר לילדים שלנו כל מיני מסרים חיוביים. אנחנו מלמדים אותם על החיים, על מיומנויות חברתיות ועוד…

WhatsApp
Facebook
Twitter

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

100 ש"ח

ויש לך כתבה עם קישור לאתר שלך