תיירות בזמן קורונה – האם זה אפשרי?

ניווט מהיר במאמר

אין ספק שמגפת הקורונה העולמית טרפה את הקלפים בהרבה מאד תחומים מתחומי החיים ולא רק בישראל אלא ממש בכל רחבי העולם. בעלי עסקים נפגעו, קהילות שלמות הסתגרו בבתים או באזורי המגורים, הכבישים היו ריקים מכלי רכב ואפילו זיהום האוויר פחת בשל היעדר תנועת מטוסים. יחד עם זאת – לא כל המדינות היו סגורות מבחינת יוצאים מהן או נכנסים אליהן ולמרות שאטרקציות תיירותיות היו סגורות לקהל הרחב – הייתה זו שעתם היפה של המקומות הפתוחים שלא היו תחת מגבלות במדינות רבות ואפשר היה להגיע אליהם. כל מדינה, על פי ההנחיות הרשמיות שהיא פרסמה, עודדה ככל האפשר תיירות פנים של אנשים שהעדיפו לא לקחת את הסיכון ולטוס למדינות אחרות ובמקרים רבים הצליחה להביא את האזרחים לכדי הכרות מעמיקה דווקא עם הסביבה המיידית שקרובה למקום המגורים שלהם.

 

אטרקציות תיירותיות בזמן הקורונה

השלבים המוקדמים של המגפה התאפיינו בסגרים שכללו אי יכולת הגעה לשום מקום ובמקרים רבים אפילו את חוסר האפשרות לצאת מהבית. עם הזמן והלמידה אודות התפשטות המגפה וההתנהלות איתה – התאפשרה פתיחה של אטרקציות בחיק הטבע, שאין בהן התקבצות של הרבה אנשים בתוך חלל סגור. במקומות שכאלה הוחלט על הגבלת מספר הנכנסים ועל וויסות התנועה שבפנים על מנת לשמור על המבקרים. כך מתנהלת תיירות בארץ ובעולם מאז ובמקומות רבים עד היום. כל החוכמה היא להקפיד שלא יהיו הרבה אנשים בכל מקום, פתוח או סגור כאחד, על מנת שלא תהיה הדברה המונית. כאשר מוסיפים למגבלת הכמות של האנשים את הנחיות ההתנהלות וההתנהגות – שטיפת ידיים, עטיית מסיכה ושמירת מרחק מאנשים זרים – הרי שקל יותר לאפשר את פתיחת האטרקציות ולאפשר לאנשים לחזור אט אט לשגרה נורמלית ככל האפשר.

אילו אטרקציות מתאימות לתקופת הקורונה

כאמור – מה שבעיקר צריך להקפיד עליו זה ריחוק בין אנשים והקפדה על מספר אנשים שנכנסים לכל אתר או אטרקציה. בנוגע להתנהלות של עטיית מסיכה ושמירה על הגיינה אישית הרי שהרגלים אלה כבר הוטמעו בקרב כל עמי העולם ולכן שילוב בין הנחיות רוחביות לבין ההנחיות האישיות יכול לאפשר את הגעת של אנשים לאטרקציות ואתרי תיירות בכל העולם. כמובן שההתנהלות בכל מדינה תהיה שונה, זאת על פי רמת התחלואה שבה או השקפת העולם של הממשל אך באופן כללי אפשר לומר שכיום אטרקציות רבות כבר פתוחות ומקבלות את הקהל הרחב תחת הקפדה על הנחיות אלה. בדרך זו אפשר להגיע למוזאונים ולמגוון רחב של אתרים ואטרקציות ולסייע לאנשים לשמור על השגרה שלהם ועל בריאות נפשית שמסייעת להרבה מאד אנשים להתגבר על התקופה של הקורונה ועל ההשלכות של הריחוק החברתי.

 

תיירות שתקופה של מגפה עולמית

אין ספק שהיעדר היכולת לבקר באופן ספונטני במקומות או אתרים משפיעה מאד על עולם התיירות. מצד שני – ויסות כמות המבקרים באתרים או אטרקציות עושה רק טוב ואנשים רבים בכל העולם וגם בישראל מדווחים על כמות נעימה של אנשים, על כך שאין צפיפות או עומס, מה שהופך את כל העניין להרבה יותר נעים, ואפשר להנות מבילוי של חופשה מרגיעה. אפשר ליהנות ולמצות את המקום עד תום בלי הרבה אנשים וגם לדעת שאין הרבה סיכוי לאירועי הדבקה של המגפה. שמירה על ההנחיות מקבלת משנה תוקף בעולם התיירות ואנשים מבינים את החשיבות של הנחיות אלה כאשר הם רוצים לצאת מהבית, להתאוורר ולהרגיש שבמידה מסוימת אפשר לשמור על שגרה רגילה.

WhatsApp
Facebook
Twitter

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

100 ש"ח

ויש לך כתבה עם קישור לאתר שלך