איך הפכה ישראל למעצמת היי טק?

ניווט מהיר במאמר

ישראל היא מעצמת היי טק, זו עובדה ואפשר לומר שכיום כבר אין עליה עוררין. אפשר למצוא בישראל לא מעט חברות היי טק, חלקן פועלות בזירה המקומית וחלקן עם או מול לקוחות מעבר לים. חלקן חברות שנותנות פתרונות או מענה לגופים מוסדיים או ממלכתיים וכאלה שמציעות שירותים או מוצרים ללקוחות קצה. גם אותם מוצרים או שירותים של חברות ההיי טק יכולים להיות מגוונים ומעניינים ואפשר להתרשם מכאלה מכל הקשת התעסקותית או זו שקשורה לכל תחום מתחומי החיים. הסיפור של תעשיית ההיי טק בישראל הוא סיפור די מעניין והתחיל כחלק מתהייה לא קטנה אודות מדינה כל כך קטנה עם לא מעט חברות שאכן השיגו את דריסת הרגל בעולם המיוחד והמעניין של ההיי טק.

 

במה עוסקות חברות ההיי טק הישראליות?

כאמור, מדובר בחברות שעוסקות בפיתוח מגוון רחב של מוצרים המבוססים על טכנולוגיה מתקדמת במיוחד. בין היתר אפשר להתרשם ממוצרים שקשורים לעולם הפיננסיים, האלקטרוניקה, הרפואה, החינוך, האינטרנט ובעצם כל תחום מתחומי החיים. מומחי דבר מעולם ההיי טק כמו נתי דוידי יכולים להעיד שיש שימוש יומיומי ושגרתי בקרב האוכלוסייה בלא מעט מוצרים שפותחו בעבר או מפותחים בהווה על ידי חברות ההיי טק ומכאן התרומה הגדולה שלהן לחיי היומיום. אפשר לומר שבעזרת כלים טכנולוגיים מתקדמים ועם מוחות מבריקים חברות ההיי טק יכולות להציע סביבת עבודה חדשנית ומתקדמת וכך לעודד פיתוחים והמצאות של רעיונות חדשים. אותם רעיונות, לאחר שיוגשמו, יוכלו לסייע רבות במגוון רחב של פעולות או תהליכים.

 

איך סללה מעצמת ההיי טק הישראלית את דרכה לצמרת?

כמו בכל דבר – גם חברות ההיי טק המוכרות והמובילות בישראל התחילו בקטן ואט אט גדלו. חשוב להבין שעם כניסתה של רשת האינטרנט לחיים היומיומיים לפני קצת יותר משני עשורים, היא הביאה איתה בשורה אמיתית בנוגע להתנהלות של אנשים, כולל עובדים וקולגות. היה קל יותר להיות בקשר עם הצד השני של העולם, להקים שותפויות עסקיות וכמובן להבין איך אפשר לעזור לנתח נכבד באוכלוסייה שיש לו צורך שלא מקבל מענה. אט אט הופנמה ההבנה שיוצאי היחידות המודיעיניות והטכנולוגיות בצבא הם אלה שנחשבים למוחות מבריקים ויש בידיהם כדי לקדם ולפתח אינספור רעיונות שעד כה היו ונשארו בגדר תיאוריה על הנייר בלבד. עם הזמן חברות שהתחילו בקטן גם גדלו והתרחבו, גם הביקוש למוצרים שלהם עלה פלאים וחייב אותן לעבודה מסיבית יותר וכמובן שהחברות עצמן התפתחו והחלו לפתח מוצרים נוספים – בין אם משלימים ובין אם כאלה מעולמים משיקים.

מה קורה היום בהיי טק הישראלי?

כאמור היום ידוע בכל רחבי העולם שישראל מציע עולם היי טק מרתק ומגוון. חברות ישראליות נמצאות בחוד החנית של חברות היי טק מארצות הברית, אירופה או יפן ומפתחות מוצרים לא פחות איכותיים או מוצלחים מאלה. בנוסף לכך יש לא מעט חברות היי טק מובילות ומוכרות שהחליטו לייסד סניפים או משרדים בישראל וכך הן נהנות מאותם מוחות מבריקים שמסייעים להן להתפתח ולגדול. בעזרת רשת האינטרנט שמאפשרת גם עבודה היברידית מרחוק (או בעצם מכל מקום בעולם) אפשר להעסיק עובדים בלי ההכרח של להגיע למקום ספציפי וכך אפשר ליהנות מעובדים איכותיים, מוכשרים, מנוסים ונאמנים בלי לחייב הגירה למדינה זרה ועם שלל אפשרויות של עבודה מרחוק. גם זה תורם מאד להצלחתן של חברות היי טק רבות ולדריסת הרגל שלהן בזירה הבין לאומית.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

חופשה שתחזיר לכם את הבריאות

הרבה מאד אנשים כיום יודעים טוב מאד על הקשר ההדוק שיש בין הגוף והנפש ומבינים את הצורך האמיתי שיש בחופשות ובשבירת השגרה.

פרסום כתבה באתר

100 ש"ח

ויש לך כתבה עם קישור לאתר שלך