מטבעות נדירים בעולם שכל אספן חייב להכיר

ניווט מהיר במאמר

הרכבת אוסף המטבעות הנדירים ביותר בעולם יכולה להיות תחביב מתגמל והשקעה חכמה לטווח הרחוק. אם אתם גם חובבים את התחום וגם חושבים על הטווח הרחוק ורוצים להרוויח כסף ולא מעט ממנו, הפוסט הבא בדיוק בשבילכם. איסוף מטבעות הוא בילוי מהנה לכל הגילאים, אבל התחביב יכול גם לטפח אוצר בקרב אספנים שמבינים במטבעות יקרי ערך שיש להם פוטנציאל לעלות בערכם.

טיפ חשוב לאספנים מתחילים

כשיוצרים אוסף מטבעות שיבנה ערך, כמו למשל מטבע סוברין אנגלי, ניתן להבין לא רק מה אנשים מחפשים עכשיו, אלא גם מה הם עשויים לחפש בעתיד. אם נבין את זה או אפילו נחקור את הנושא לעומק, נוכל למעשה לא רק לממש את תחביב האספנות שלנו, אלא גם להרוויח בעתיד לא מעט כסף. יש מטבעות ששווים כל כך הרבה כסף, עד שאספני עבר שכלל לא מחשיבים עצמם לאספנים אפילו לא מודעים לכך. איך תדעו כמה כסף המטבעות שלכם באמת שווים? אצל מומחי אספנות, באתרים העוסקים באספנות, דרך קבוצות של אספנים בפייסבוק וכדומה.

מטבעות יקרי ערך שכדאי לתת עליהם את הדעת היום

ערכי מטבעות נדירים יכולים לעלות באופן משמעותי. המטבעות היקרים ביותר נמכרים בעיקר במכירות פומביות, ובשם מחסורם, ברגע שמטבע נדירה נמכרת, יתכן שהיא לא תהיה זמינה במשך עשרות שנים.

כשאתם בונים את אוסף המטבעות שלכם או משדרגים אותו, החוויה יכולה להיות מתגמלת יותר, אם תתחילו עם מטבעות זמינים שעדיין מציעים תמורה מצוינת.

דולר מורגן

אחד המטבעות האמריקאים הפופולריים ביותר. דולר מורגן הוטבע בעיקר משנת 1878 עד 1904, עם שנת ייצור חד פעמית אחת בשנת 1921 על מנת לחסום את התפשטותו לפני שהוא פינה את מקומו לדולר של היום.

הדולרים האלה, מכוסים בציפוי כסף בשיעור של תשעים אחוזים, עדיין מבוקשים היום בשל תכולת המתכת שלהם, ואפילו דגמים גרועים מחזיקים בערכם. יחד עם המטבעות הנפוצים יותר של דנבר, סן פרנסיסקו ופילדלפיה, הדולר הזה הוא פריט רב ערך באוסף מטבעות נדירים בעולם כל אספן חייב להכיר.

דולר ליברטי משנת 1873

דולר ליברטי נחשב לחלק מדגמי המטבעות הנדירים בעולם, והוא נגיש למדי לאספנים שמעוניינים להתחיל. מטבעות אלו נטבעו בפילדלפיה, סן פרנסיסקו וניו אורלינס בין השנים 1840 ו-1873.

הייצור הסתיים עם חקיקת חוק המטבעות של 1873, אשר גם קבע את תקן הזהב וגם ביטל את היכולת של כל מי שיש לו מטילי כסף לספק אותו.

מטבע אוגוסטוס סן גאודנס הקדוש

משנת 1907 עד 1933 מטבעת ארצות הברית ייצרה את המטבע שנחשב באופן נרחב כמטבע היפה ביותר שנוצר אי פעם, והיום הוא נחשב למטבע הנדיר ביותר בעולם שכל אספן חייב להכיר. המטבע עוצב על ידי אוגוסטוס סן גאודנס בהזמנת הנשיא טד רוזוולד, והתמונה שהתקבלה הייתה יצירת אמנות שנוצקה אז בתשעים אחוזי זהב.

המטבע הנדיר השתנה בדפוסי עיצוב קלים במהלך השנים, כך שיש לו ביקוש רב בקרב אספני מטבעות נדירים שמרכיבים אוספי מטבעות זהב נדירים לפי סוגים. כמעט ואין אפשרות למצוא אותו אצל חובבי ענתיקות בישראל.

איתור סימנים

בעוד שרוב אספני המטבעות הנדירים בעולם מכירים את הסימנים על המטבעות היומיומיים, הם יודעים להיזהר מסמלי מטבעות שאינם מעידים על יוקרת המטבע. אלו הם מטבעות שאינם מופיעים עם השינויים הנפוצים, אבל הם נראים לעתים קרובות במטבעות הנצחה.

ניתן למצוא גם מטבעות נדירים במהדורות מיוחדות שמשמשים על מנת לעודד עניין באיסוף מטבעות, וחשוב להבין שגם מטבעות שהיום אינם נתפסים כנדירים, עשויים להיות נדירים ויקרים בעתיד, במיוחד שנים לאחר שמחזור הייצור שלהם נפסק.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

חופשה שתחזיר לכם את הבריאות

הרבה מאד אנשים כיום יודעים טוב מאד על הקשר ההדוק שיש בין הגוף והנפש ומבינים את הצורך האמיתי שיש בחופשות ובשבירת השגרה.

הטרנדים החמים לאירועים בשנת 2022

תחום האירועים עבר שינויים משמעותיים בשנים האחרונות.  השינויים באים לידי ביטוי במגוון של היבטים כמו למשל מעבר למתחמי אירועים אקסקלוסיביים לצד העדפה

פרסום כתבה באתר

100 ש"ח

ויש לך כתבה עם קישור לאתר שלך